• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам DDR2 рам

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
150
141
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / 500GB Kingston HDD
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
8GB
Video card
Radeon RX580
Case
Cooler Master Q300l
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro
Здраво, Купувам 1 плочка од 1GB DDR2 667mhz
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,366
1,127
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-6700 & Noctua NH-U12S
Motherboard
Gigabyte Z270-Gaming K3
Storage
Kingston A2000 NVMe PCIe SSD 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
HyperX Predator 4 x 8Gb 3200MHz
Video card
Sapphire RX 580
Case
G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V
OS
Windows 10 x64 bit
Здраво, прати ми податоци по ПП ќе добиеш плочка од 1GB DDR2
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
150
141
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / 500GB Kingston HDD
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
8GB
Video card
Radeon RX580
Case
Cooler Master Q300l
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,652
Мислења
822,449
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно