1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам cpu mb gpu

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од viksa86, 21 ноември 2019.

 1. viksa86

  viksa86
  On your way to fame

  867
  808
  22 Април 2011
  Машко
  Купувам поголеми залихи на следниве компоненти:
  Mb: h110,b250 mining low buget mb
  Cpu: 3900 3930.....таа класа.
  Gpu: gt210, gt710.... битно е да имаат vga и hdmi.
  Понуди во ПП.
  Предност Скопје.
   
Слични теми
 1. sp1on
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  582
 2. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  593
 3. Motherboard
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  364
 4. Delta111
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  392
Вчитување...

Сподели

Вчитување...