Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам Corsair 5000D Airflow или 4000D airflow куќиште

Статус
Затворена за нови мислења.

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
O11 Air Mini имаш во нексио, боље куќиште здравје.

Исто имаат и BeQuiet добра понуда, слични на изглед и на спецификации на овие 5000Д и 4000Д. Еве конкретно го имаш Pure Base 500DX. Боља зделка од тоа куќиште по цената по која се продава искрено нема во моментов, посебно ако си фан на RGB. Доаѓа со 3 или 4 вентилатори кои секој од нив се продава индивидуално по над 1500 денари.

 

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
748
997
Има сега и FX верзија на Pure Base 500 куќиштето со многу арџиби ако некој е по тоа. Многу добар квалитет се bequiet!
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Има сега и FX верзија на Pure Base 500 куќиштето со многу арџиби ако некој е по тоа. Многу добар квалитет се bequiet!

Да де на таа и мислев ама не сум во тек со БиКвајт имињата хаха. На таа шо е понова верзија мислев, 7500 така нешто им беше во каталог.


Затоа и спомнав дека доаѓа со РГБ вентилатори.
 

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
1.062
923
O11 Air Mini имаш во нексио, боље куќиште здравје.

Исто имаат и BeQuiet добра понуда, слични на изглед и на спецификации на овие 5000Д и 4000Д. Еве конкретно го имаш Pure Base 500DX. Боља зделка од тоа куќиште по цената по која се продава искрено нема во моментов, посебно ако си фан на RGB. Доаѓа со 3 или 4 вентилатори кои секој од нив се продава индивидуално по над 1500 денари.

Моментално ја размислувам и таа опција со Лиан ли од Нексио, битно ми е да имам доволно простор моментално стрих 3070ти не можам да монтирам фронт радиатор на Corsair 460x нема доволно простор плус кога го монтирам горе радиаторот нема доволно простор за 2 кулера рамот ми прави проблем. Не сум сигурен дали 500фх ќе собере се соодветно пак.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.381
7.960
Мелмак
Моментално ја размислувам и таа опција со Лиан ли од Нексио, битно ми е да имам доволно простор моментално стрих 3070ти не можам да монтирам фронт радиатор на Corsair 460x нема доволно простор плус кога го монтирам горе радиаторот нема доволно простор за 2 кулера рамот ми прави проблем. Не сум сигурен дали 500фх ќе собере се соодветно пак.

Завчера кога бев во нексио видов едно ОГРОМНО be-quiet куќиште бело не знам шо модел е ама во тоа и колата ќе ти ја собере.
Мислењето е автоматски споено:

Ова беше:
1668853761504.png
 

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
1.062
923

Aowek

On your way to fame
14 април 2012
1.062
923
Прашај ги најарно, последен ценовник шо имам имале лагер и црно и бело, цена 12300 - можда нешто имаат на тоа подобра понуда ако ги прашаш.
Што фирма беа во сабота не работат :D кога може да отидеш. Понеделник од 9-5..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.178
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно