• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Купувам budget Low Profile PCI-E графичка

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,121
1,688
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Најслабата најскапаната... каква била. Слика да дава само и да е исправна и разбира се, ниско профилна за да ја собере во мало куќиште.
 

OL€G

Intern
26 ноември 2021
0
8
SKOPJE
Најслабата најскапаната... каква била. Слика да дава само и да е исправна и разбира се, ниско профилна за да ја собере во мало куќиш
Најслабата најскапаната... каква била. Слика да дава само и да е исправна и разбира се, ниско профилна за да ја собере во мало куќиште.
Ako ti vrshi rab taka ke ti ja dadam
 

Атачменти

 • IMG_20211130_220646122.jpg
  IMG_20211130_220646122.jpg
  2.4 MB · Прегледи: 33
 • IMG_20211130_220646122.jpg
  IMG_20211130_220646122.jpg
  2.4 MB · Прегледи: 33
 • IMG_20211130_220704443.jpg
  IMG_20211130_220704443.jpg
  2.6 MB · Прегледи: 33

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,213
Членови
30,786
Најнов член
Znzir
На врв Дно