• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Bitcoin со Paypal/Payoneer

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CokeZone

Gaining Experience
27 декември 2015
113
82
Здраво, во фирмата за која работам ни треба одредена количина секој месец крипто (поточно биткоин) така да некој кој може да прима пари преку овие два сервиси или евентуално TransferWise, се разбира со одреден процент за кој се разбира можеме да се договориме. Соработувавме со goranzoran, но неможам да го добијам баш во последниве неколку месеци.
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,078
1,298
Со среќа ако најдете некој што ќе продава крипто а да прифаќа уплаќање преку Пејпал/Пејонир. Го барав и јас ова пред некој месец, но немаше такви кандидати.
Наидов само на paxful и localbitcoins кои што се некој вид marketplace, каде што можеш да најдеш луѓе што прифаќаат уплата преку Пејпал.
НО, провизиите им се страшно големи, за мене лично не прифатливи. (10-20%, на моменти и поголеми)

Ако купуваш помали суми на крипто може нема да ги осетиш овие 10-20% многу, но за поголема сума.. итекако.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,036
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно