• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам батерија за HP 450 G3 (805294-001)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,096
1,350
Може половна или нова.

Модел: 805294-001
14,8V
44WH
 

Трајче Дрварчето

Practice makes perfect
3 ноември 2012
850
1,809
Area 51
Трајче Дрварчето's setup  
Processor & Cooler
Intel 8088, 4.77MHz
Storage
dual 160KB 5.25-inch disk drives and 10 MB HDD
RAM
16K on-board RAM
Video card
Monochrome Display Adapter
Audio
1-channel PWM
Monitor
IBM 3270
OS
PC-DOS v1.0
Нема проблем. Јас пред неколку месеци од таму порачав батерија за Асус... сеуште држи струја :)

Патем, даваат 6 месеци гаранција.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,096
1,350
Супер, се надевам не се некои фејк (и батеријата и продавницава).
Гледам само онлајн функционираат, немаат физичко претставништво.

Исто тврдат 1-2 дена достава, интересно. Дали ова значи ги имаат сите работи веќе на залиха?

Најдобра ствар што гледам е што може плаќање со Пејпал ^_^
Едит: не може изглеа :(
    • PayPal gateway has rejected request. Receiving country does not support the transaction currency (#10605: Transaction refused because of an invalid argument. See additional error messages for details).
 

Трајче Дрварчето

Practice makes perfect
3 ноември 2012
850
1,809
Area 51
Трајче Дрварчето's setup  
Processor & Cooler
Intel 8088, 4.77MHz
Storage
dual 160KB 5.25-inch disk drives and 10 MB HDD
RAM
16K on-board RAM
Video card
Monochrome Display Adapter
Audio
1-channel PWM
Monitor
IBM 3270
OS
PC-DOS v1.0
Колку време функционираат, како функционираат и колку се за верување не знам, пребарував на гугл и така ги најдов. Тргнувајќи од тоа дека немам некоја којзнае колкава доверба и во физички присутните продавници, не се замарав многу :)

Ја порачав, ми ја донесе курирот следниот ден и за сега е ок.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,096
1,350
Колку време функционираат, како функционираат и колку се за верување не знам, пребарував на гугл и така ги најдов. Тргнувајќи од тоа дека немам некоја којзнае колкава доверба и во физички присутните продавници, не се замарав многу :)

Ја порачав, ми ја донесе курирот следниот ден и за сега е ок.
Супер, фала на мислење и на линкот :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
854,718
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно