• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купено Купувам/Барам на подарок DDR2 РАМ

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,025
5,454
Мелмак
Ајде дечки буџетот за ретро билдовите е скоро КАПУТ а треба да барам и куќиште и ССД-а и што ти не, па сакам да заштедам на рам.

Ми требаат плочки DDR2 од 2GB 800mhz+, по можност евтини или џабе и по можност да издржат бар малку оверклок ради тоа шо на сокет 775 читав дека рамот се клока ако го клокнеш процесорот. (веројатно сите стикови 800mhz може да се клокнат бар малце)

Имам нарачано од Чајна heatsinks за рам, но ако доаѓаат со се heatsink и ако се собере цел кит би било феноменално.

Ако ви се наоѓа у подрум, плакар или некаде заборавена плочка 2 гига рам што не ви треба, сега е моментот да и подарите нов живот :D

Ова веќе е барање многу, знам, и уше од старт знам членови кои ќе превртат очи или ќе хејтаат ама ко шо кажав - ретро билд е во прашање и онака се изнафрлав повеќе пари од шо планирав :))

Ако се најде океј, ако не ќе ги чекам од Чајна и плочките рам хахах.
Фала на сите однапред, дефинитивно ќе има интересна содржина од процесот со слики и јутуб видео ако ништо друго како награда за секоја помош.

Тагови: [retro][build][shameless][idiot][asking][for][ram][ddr2]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,336
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно