• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам AVR / Surround Receiver и Surround звучници

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
669
547
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Купен Denon AVR X2700H и во меѓувреме уште еден сет Yamaha NS-P51, ама малку лоша калкулација со бројот на излези и звучници, па вториот центар што сакав за заден сараунд ми е вишок.

Останува уште сабвуфер, ама тоа може да почека.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Честитки! Ај баш да видиме колку ќе почека... јас типувам не повеќе од 2 месеци :D. Штета што кај нас нема SVS вуфери. Ептен квалитетни вуфери имаат за цената.
 

civikom

Gaining Experience
17 декември 2011
205
172
Честитки! Ај баш да видиме колку ќе почека... јас типувам не повеќе од 2 месеци :D. Штета што кај нас нема SVS вуфери. Ептен квалитетни вуфери имаат за цената.
SVS има само кај комшиите(србија,грција,бугарија) од 600 евра нагоре.

Испратено од SM-G960F преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,439
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно