• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Apple MacBook Pro 15-Inch (Touch Bar) 2018/2019

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vladealfagv

Gaining Experience
31 јануари 2016
104
91
Гостивар
www.zagreota.com
vladealfagv's setup  
Processor & Cooler
2,5 GHz Intel Core i5
Storage
Integral P Series 3 Media 480 GB Solid State SATA Drive + APPLE HDD TOSHIBA MK5065GSXF Media 500 GB SATA Disk
RAM
16 GB 1333 MHz DDR3
Video card
Intel HD Graphics 4000 1536 MB
Audio
Intel High Definition Audio
OS
Mac OS
Дечки,

Купувам Apple MacBook Pro 15-Inch (Touch Bar) 2018/2019 (по можност силвер и неисправен/оштетен или заклучен на iCloud).
Предност имаат уредите кои ќе бидат физички оштетени/неисправни, вклучувајќи и од вода, заклучени на iCloud и немора да има дополнителни акцесоари (како кутија, адаптер, кабел и тн...)
Слободно контактирајте ме во порака на форумов.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,704
Мислења
849,056
Членови
29,434
Најнов член
patlidzan
На врв Дно