Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам AMD 6700xt 6800 или 6800xt

Статус
Затворена за нови мислења.

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.414
5.525
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.414
5.525
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Како ме нарече во еден пост ? "Cheap bastard" ? Јас барем на ново си порачав - само што не сакав неразумни цени да платам додека беа плафон.
Гуд лак ! :sneaky:

Мислиш картицава ми е прва? 3 иам дома моментално, едната е скоро 2 години стара 3070 :)
Оваа ја купувам за експерименти на линукс.
Јас не давам повеќе од 40%-50% за копани картици.

Ти си сеуште cheap bastard.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Мислиш картицава ми е прва? 3 иам дома моментално, едната е скоро 2 години стара 3070 :)
Оваа ја купувам за експерименти на линукс.
Јас не давам повеќе од 40%-50% за копани картици.

Ти си сеуште cheap bastard.
Е многу си значи...не знам како да те опишам - Ај Најбољи си !
Иако никогаш не сум сакал да се замарам -кој каков е - малку ми засмета твојава навреда ( непредизвикана и неоснована бај-д-веј) па ја спомнав - инаку со цел разум - кој е глупав да сака поскапо да купи ? Па затоа е форумов - за совет кај поевтино има и поквалитетно да се купи.
Да имаше ти пари ко што се фалиш - немаше да молиш по огласи :p ( и тоа по крајно неразумни цени) - Пане кога стигна да ти каже дека „за 300е 6800ХТ само може да ти ја удри од глава„ - што да збориме :ROFLMAO:
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.650
4.636
Писти Охту
Мислиш картицава ми е прва? 3 иам дома моментално, едната е скоро 2 години стара 3070 :)
Оваа ја купувам за експерименти на линукс.
Јас не давам повеќе од 40%-50% за копани картици.

Ти си сеуште cheap bastard.
Сега пиши му пп дека ти се заканува и дека ќе го кажиш кај админите, докомплетирај ја процедурата. И за крај, тема во офтопик форумот дека ти се заканува.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.414
5.525
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Е многу си значи...не знам како да те опишам - Ај Најбољи си !
Иако никогаш не сум сакал да се замарам -кој каков е - малку ми засмета твојава навреда ( непредизвикана и неоснована бај-д-веј) па ја спомнав - инаку со цел разум - кој е глупав да сака поскапо да купи ? Па затоа е форумов - за совет кај поевтино има и поквалитетно да се купи.
Да имаше ти пари ко што се фалиш - немаше да молиш по огласи :p ( и тоа по крајно неразумни цени) - Пане кога стигна да ти каже дека „за 300е 6800ХТ само може да ти ја удри од глава„ - што да збориме

Ок бумер
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1.260
1.500
Screenshot 2022-09-28 at 23.30.12.png

Не се замарај со ликот, само стај го на игноре и многу почист и помирен ќе ти биде престојот на форумов.

Он-топик: пиши ми колку даваш за мојта 6700хт ред девил. знаеш дека е некопана и е ептен тазе :)
Едит: сега го отворив огласот. видов дека плаќаш до 300еур...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.092
Мислења
974.341
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно