• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Airpods 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Steff_Maja

Practice makes perfect
30 мај 2010
4,172
1,738
Купувам Airpods 2, не мора да се wifi модел.
Исправни, неоштетени.
 

Fearless

Gaining Experience
22 јули 2009
758
202
Скопје
Ти препорачувам само нови да купиш, под гаранција, зошто траењето на батериите ќе им биде дискутабилно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Steff_Maja

Practice makes perfect
30 мај 2010
4,172
1,738
Имаш искуство со нив, односно имаат проблем со батерија ?
Не бев свесен за такво нешто.
 

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,335
3,761
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Sapphire RX 470X Nitro+ 8GB
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Имаш искуство со нив, односно имаат проблем со батерија ?
Не бев свесен за такво нешто.
Да, генерално рокот на живот им е меѓу 1 и 2 години, во зависност од тоа колку екстензивно ги користиш. Промена на батерија не е можно.
 

Fearless

Gaining Experience
22 јули 2009
758
202
Скопје
Имам да, и Airpods 1 и Airpods 2 после една година перформансите на батеријата им се влошуваат. На Airpods 1 батеријата држи 30 минути зборење или 1.5-2h слушање музика или било што што не го уклучува микрофонот на нив. На Airpods 2 сега за сега ок се, зборење држи саат горе доле. Се ова зборам со нормално користење. А Епл ги менуваат директно слушалките (или само една) ако има проблем, не поправаат батерии и слично. Затоа и гаранцијата е само една година, овие проблеми после тоа се појавуваат освен ако не си ептен малер па порано да ти се случи, но во тој случај ти важи гаранција.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,390
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно