1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам AGP графичка

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 14 Март 2019.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,688
  3,499
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам AGP (или PCI) слот 3dfx графичка VooDoo Banshee или VooDoo 3000, па дури и VooDoo 5 можда.

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  b.a, Astro и на shifty им се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  534
  600
  2 Март 2011
  Машко
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,688
  3,499
  18 Септември 2013
  Машко
 4. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,688
  3,499
  18 Септември 2013
  Машко
  Надополнување, може и ATI Radeon 9800 PRO или 9700 PRO или 9600 PRO
   
  Последна промена: 16 Март 2019
 5. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,688
  3,499
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам стара AGP графичка карта: Voodoo 3000, Voodoo 5, Voodoo Banshee, GeForce4 Ti 4400, ATI FireGL X1, ATI Radeon 9800 Pro, ATI Radeon 9700 Pro или ATI Radeon 9600 Pro.

  D12_CCcX4AE6uSp.png
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,688
  3,499
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP!
   
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...