1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам адаптер за HP принтер

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од damil, 18 Февруари 2020.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Купувам адаптер за HP принтер како на сликата:

  Модел: HP 0957-2304

  Напон: +32V/+12V

  [​IMG][​IMG]
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,291
  6,386
  21 Јануари 2009
  Сори за офтопик, може некој да ми објасни зошто за принтеров се користи адаптер а не обичен кабел за струја?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  858
  1,420
  12 Септември 2013
  Машко
  Влез во принтерот е 32/12VDC, не 220VAC, односно така им текнало во HP.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,291
  6,386
  21 Јануари 2009
  Да но зошто за принтер им текнало вакво нешо да користат...
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,217
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
  Ваква работа ке бараш кај @Pane24
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  858
  1,420
  12 Септември 2013
  Машко
  Обично да е кнап со простор па да биде со надворешен адаптер, во случајов и јас се чудев првпат кога видов од ваков тип.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 7. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Еве го влезот:

  [​IMG]
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,468
  3,829
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Брате само на тебе би ти помогнал и на сите поблиски од форумов и што ме знаат добро.
  Ич не ме тагирај на луѓе што не ме знаат што трескаат разни глупости против мене.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,754
  7,192
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Мислам дека ќе ти најдам, ќе ти кажам утре.
   
  На damil и Avid им се допаѓа ова.
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,291
  6,386
  21 Јануари 2009
  Не треба да бидеш толку селективен.
   
 11. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Купен нов од HP Store, 1.200 денари.
  Фала на сите.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...