1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купено Купувам 92мм вентилатор

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 1 Април 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,319
  4,528
  18 Септември 2013
  Машко
  За замена на вентилатор на АСУС CPU кулер - овој вентилаторот шо доаѓа со асус кулеров ми е побучен од шо би сакал. Може дека 7-8 години у кутија неотпакуван седел и тогаш технологијата била назад, ама има лош pitch кој ми смета.

  Не е нешо без кое не би можел да живеам, ама би сакал ако може препораки и понуди за добар 92мм кулер да го замени - по можност на старо за да биде шо е можно поевтин пошо веќе сум доволно над буџет со билдов.

  Моменталниот кулер врти на 2300RPM, и иако е PWM и самата матична има PWM конектор и во биос одбрав Optimized не иде испод 2200 обртаи никад вентилаторов, а се качува до 2360.

  Ова е точниот модел:

  US $25.67 |SUNON KDE1209PTVX 13.MS.B2733.AF.GN DC 12V 4.4W 92x92x25mm Server Fan-in Fans & Cooling from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group

  И има 80мм дупчиња ама се гледа од сликата дека може да се монтираат и 80мм и 90мм вентилатори на асусов:

  [​IMG]

  Идеално би било нешто шо е доволно моќно да го лади процесорот а е значително потивко од ова.

  Веројатно нешто од листава би било топ:
  Best 92mm Fan for PC, Server Case & CPU Heatsinks in 2019

  Благодарам на секоја помош и понуда.
   
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  448
 2. toshex
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  319
 3. SiPy`
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  377
 4. rippermkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  372
 5. JasSum
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  325
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...