• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам 8gb ram за лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
310
353
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Купувам идентична плочка 8гб рам за лаптоп. Може и замена за оваа од 4 со доплата се разбира.



 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,093
1,350
Да не отварам нова тема за истово (sorry за hijack),

и мене ми е потребна 4 или 8гб 2133 MHz RAM плочка за лаптоп, ако има некој за шиткање - пп.
 

cyberbaze

Gaining Experience
20 јуни 2009
256
222
Бидејќи и јас би сакал 8гб плочка како ОП би напишал две работи.

1. Цените на половните речиси и да не се разликуваат од нови.

2. Никаде не видов НОВИ самсунг по нашите продавници.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,277
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно