Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам 4x18650 батерии

Статус
Затворена за нови мислења.

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9.867
3.827
Скопје
tomi додаде нов оглас:

Купувам 4x18650 батерии - Проценка

Дечки моментално на сијалицата користам NCR18650PF, дали знаете каде може да најдам слични или појаки ако има нешто поново искочено, или некој нешто ако продава да ме исконтактира... Фала

Видете го целиот оглас...
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.892
14.652
youtu.be
Квалитетни (проверени) 18650 батерии тешко во МК, барај некој да ти донесе од надвор.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: tomi

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.192
31.330
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
 • Ми се допаѓа
Реакции: tomi

krema

Epic
24 јуни 2009
14.892
14.652
youtu.be
Поточно овој:

Тоа време беше златно, сега нема шипинг до МК.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.892
14.652
youtu.be
@tomi
Ако си за flat cap провери во
или
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: tomi

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9.867
3.827
Скопје
@krema ako vikas deka se dobri da pazaram nekoj od ovie 2 tipa... mi treba za sijalica so ja iam kupeno na vremet od psyside Fenix TK75.... Bitno mi e da se kvalitetni...
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
@krema ako vikas deka se dobri da pazaram nekoj od ovie 2 tipa... mi treba za sijalica so ja iam kupeno na vremet od psyside Fenix TK75.... Bitno mi e da se kvalitetni...
Истата батерија е и од двете места, и е една од најдобрите. Покрај тоа што амбрела забегуваат со цените, и им беа отприлика истиве и кога ги нарачувавме од нкон по помалку од 200ден за парче, ова од луксоне сајтот малку е за сомнеж цената(390ден.) ако за контраст се земе во предвид дека ултрафајр(што е ѓубре невидено) продаваат за 290ден од парче. Има доста фејкови од хг2 ради популарноста, али што ги знаеш може е и леџит.
Ако сакаш можеш да земеш една од луксоне за проба и да ми ја донесеш да и се провери внатрешен отпор(2 минути работа), а може и да ја оставиш на еден ден и капацитетот да се провери како екстра чекор.
Иако неможе тоа(внатрешниот отпор) да валидира дека е баш оригинал лг, но бар може да се дојде до заклучок дали е на мање више на исто ниво и дали може да трпи терети ко што се декларирани, до 20А за ХГ2.
Твојата лампа, грубо според рантајмот(ако тестирале со 3000Мах батерии) не би требало повеќе од 6А да влече на турбо, а на хај негде 4А, но во секој случај е подобро да имаш батерии со поголема резерва на терет, ради помал пад на волтажа под терет и повеќе лумени што на старт(полна батерија), што во тек на целиот период на трошење на батеријата.
 
Последна промена:

tomi

Sensei Модератор
16 април 2007
9.867
3.827
Скопје
Браво за објаснувањето, тоа ми требаше ти благодарам ке идам кај е посигурно тогаш и ке пазарам... а за тест да може да ти ги донесам зашто да не, ќе се чуеме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно