1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам 3dfx VooDoo графичка

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 14 Март 2019 at 07:20.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  Купувам AGP (или PCI) слот 3dfx графичка VooDoo Banshee или VooDoo 3000, па дури и VooDoo 5 можда.

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  b.a, Astro и на shifty им се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  503
  575
  2 Март 2011
  Машко
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
 4. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,438
  3,206
  18 Септември 2013
  Машко
  Надополнување, може и ATI Radeon 9800 PRO или 9700 PRO или 9600 PRO
   
  Последна промена: 16 Март 2019 at 09:07

Сподели

Вчитување...