Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купено Купувам 3090/3090Ti/3080 20GB

shifty

Модератор
5 септември 2009
1.067
1.410
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D & BeQuiet! Pure Loop 280mm
Motherboard
ASUS ROG Strix B550-F GAMING
Storage
Gigabyte Aorus 2TB & Gigabyte 1TB
PSU
XFX 1000W Platinum
RAM
2x16GB DDR4 3600C17
Video card
ASUS ROG STRIX RTX3090 O24G WHITE
Case
Corsair Air 540
Mouse
Razer Lancehead TE
Keyboard
ASUS ROG Strix Scope RX
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 11 Professional x64

shifty

Модератор
5 септември 2009
1.067
1.410
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D & BeQuiet! Pure Loop 280mm
Motherboard
ASUS ROG Strix B550-F GAMING
Storage
Gigabyte Aorus 2TB & Gigabyte 1TB
PSU
XFX 1000W Platinum
RAM
2x16GB DDR4 3600C17
Video card
ASUS ROG STRIX RTX3090 O24G WHITE
Case
Corsair Air 540
Mouse
Razer Lancehead TE
Keyboard
ASUS ROG Strix Scope RX
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 11 Professional x64

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Со здравје да се служи, многу пари да спечали :love:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно