Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам 3080ti-3090 по разумна цена

Статус
Затворена за нови мислења.

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.650
4.637
Писти Охту
Тогаш прашање - 3080ti, земена декември, за 124 000 ден, некопана воопшто, би ја купил за 90 000? Чидто ме интересира шо гледиште имаш заради флуктуации на цени последниве месеци
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
515
684
За 90 000 има неотпакована 3090ти... Чисто колку за информација како се движат цените на ново.
 

champagnepepe

Баниран/a
21 ноември 2019
125
253
Скопје
За 90 000 има неотпакована 3090ти... Чисто колку за информација како се движат цените на ново.
Па ако ги знаеш цените по кои идат на ново, прилично е лесно да кажеш колку нудиш за секоја графичка посебно наместо да пишеш „разумна цена“.
Нудам:
3090ti = 90k-25%=67500
3090= ?
3080ti=?
дополни еве.
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
515
684
Дали треба да пресметам за секој модел посебно, на пример стрикс , туф и тако дајле ?
Ако имаш што да понудиш пиши пп. Ако не, нема потреба да тресиш глупости по форуми.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.210
4.194
Скопје
hackitfree.github.io
Поарно земи си од нешто од Gjirafa ili CU. Тука тешко.
https://www.computeruniverse.net/en/p/90834747
Со давачки до дома 54000 ден. Ем Asus TUF
Погледнете го атачментот 116037

Добро си се потрудил добар совет да дадеш -имаш лајк - сепак насловот е

„Купувам 3080ti-3090 „​


Ова е 3080 !
 
Последна промена:

OL€G

Intern
26 ноември 2021
11
23
SKOPJE
Еве да бидам реален. 3080ти Нова во Сетек е 80 000... Ти ми викаш да ја купам твојата за 90 000...
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.373
7.300
Скопје
www.facebook.com
Дечки ај оставете го чоекот на мира на негов оглас да си бара компонента. Имате теми за да распрашувате за тоа кај ги има на залиха и по кои цени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.345
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно