• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам 3070/3070 Ti

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
922
583
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Ако не е тајна шо купи и са паре?
Ако плати 1300 евра алал ти мозок.
За иста цена rx 6900xt asrock или PowerColor Red Devil ќе земеше, со над 20-40 повеќе перформанси.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,369
3,184
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
922
583
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
706
829
Скопје
Веројатно мисли од компјутер јуниверс, 1340 евра се најефтините. Али заборава 60 евра шипинг, 70 евра ддв кога ќе стигне на царина и + 30-40 евра за шпедиција пошто е над 900 евра. Цирка 1500+ евра без локална гаранција
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,369
3,184
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Тоа баш сега пробував, 1600 фаќа. Тука е толку од прилика.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
178
303
Ако не е тајна шо купи и са паре?
Ако плати 1300 евра алал ти мозок.
За иста цена rx 6900xt asrock или PowerColor Red Devil ќе земеше, со над 20-40 повеќе перформанси.
AMD графичка не ппанирам повторно во мојата конфигурација. Да платив 1300е затоа што повеќе не можев да чекам :). Сакав да си ја комплетирам конфигурацијата и да биди запазена естетиката).
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
415
962
Битола
AMD графичка не ппанирам повторно во мојата конфигурација. Да платив 1300е затоа што повеќе не можев да чекам :). Сакав да си ја комплетирам конфигурацијата и да биди запазена естетиката).
Дај слики сеа
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,343
5,828
Мелмак
Преубаво. Со бели кабли ќе е погрдо (мое мислење). Вака се повеќе до израз компонентите и каблите се слејуваат у позадина (невидливи се туку-речи) и не одзимаат внимание.
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,179
898
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Колку идат 3070 добри за копање, не овие LHR. Да ја дадам мојата на некој копач да си земам ваква што не копа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
178
303
Преубаво. Со бели кабли ќе е погрдо (мое мислење). Вака се повеќе до израз компонентите и каблите се слејуваат у позадина (невидливи се туку-речи) и не одзимаат внимание.
Или црни да земам? Многу ми се како фуш овие од напојувањето :(

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,343
5,828
Мелмак
Или црни да земам? Многу ми се како фуш овие од напојувањето :(

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Јас би црни. Исто така некој шо повеќе се разбира од водни напојувања нека ѕирне дали ти е добро наместено пошо зависно од тоа кај е пумпата знам имаше нешо врска ориентација на црева за да не се ствараат меури и да не ти цркне брзо ладењето.

edit: сеа ми текна мислам пумпата не требаше да е највисок компонент така шо валјда супер ти е наместено ама сепак некој да потврди.
 
Последна промена:

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,650
2,943
Gaston's setup  
Audio
AR
Бели PCI-e кабли ќе земам вторник од Нексио и готово со графичката завршувам


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Убаво е ова све, стокмено цакум пакум, но (молим те не замерај, морам да бидам искрен) КОЈА ЦИГАНШТАНА СТАНАА КОМЈУТЕРИВЕ ЕЈ :D
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,909
11,250
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Чоекот се довлечкал до 3070 па сеа било битно која боја се каблите. Ајде кроце.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,960
9,487
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
СОРИ, морав. Со здравје да ја играш :)

ezgif-3-a9dcdbf54793.gif
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,714
Мислења
863,128
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно