• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам 2x8GB Kingston DDR3 рам (конкретен)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kikomir

Gaining Experience
30 јуни 2015
61
67
Купувам 2 плочки по 8GB конкретен модел на Kingston HyperX Fury DDR3 рам како на линкот. Потребен е точно тој модел поради компатибилност со веќе вградените 2 плочки од истиот. Понуди во ПП. Бојата не мора да е црна.

 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Една плочка ти брка работа?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,953
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно