1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам 2 х процесори xeon 5050,5060,5063...

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Speedster, 16 Август 2019.

 1. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  364
  356
  1 Јануари 2016
  Машко
  Купувам еден процесор intel xeon 5050 пошто веке имам еден таков . Или повеке што би ми завршило работа да се еден или два процесори исти модел од доле наведените некој :

  INTEL XEON 5060 , 5063 , 5070 или 5080 .

  Конкретно станува збор за постар сервер модел HP ml 150 G3

  понуди пп
   
  Последна промена: 16 Август 2019
Слични теми
 1. Costigan_Jr
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  511
 2. lynx
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,160
 3. shifty
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  480
 4. Blahah
  Одговори:
  50
  Прегледи:
  1,886
 5. toshex
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  351
Вчитување...

Сподели

Вчитување...