Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

купувам 2 SSD за macbook Air a1466 2015 година

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
396
498
Динамитка, мислам дека било кое ССД ќе ти работи, ама ќе ти треба прво ваков адаптер:


Имаш адаптери?

Немам адаптери. Ако знае некој дали има во Скопје вакви нека пише. Ако не успееме тука да најдеме ќе им го дадам линков да си нарачаат. Фала
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.240
Мислења
977.199
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно