• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам 2.5 HDD и Z97 Матична

  • Ја почнал/а темата
  • #1

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
85
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Здраво купувам 2.5 инчен хард диск од 1ТБ, пожелно без бед сектори и матична плоча Z97, пожелно би било Asus ROG Maximus VII Hero или плоча од тој калибар отворен сум и за предлози од Z87, имам CPU I5 4690K ми треба High End матична за тоа време бидејќи секако мислам да го оверклолувам до максимум т.е колку ќе ми дозволи процесорот, благодарам.Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

KalEl

Gaining Experience
20 август 2011
480
85
Ново Лисиче
KalEl's setup  
Processor & Cooler
Core2Quad Q9400 & DeepCool Ice Wind Pro
Motherboard
Asus P5Q3 Deluxe
Storage
SSD Crucial BX100 250 GB & Hitachi 1 TB
PSU
GlacialPower GP-PS550BP 550W
RAM
4 x 1GB Kingston DDR3
Video card
Sapphire 260X 2GB DDR5
Case
CoolerMaster Centurion
Mouse
Gigabyte GM-M6880
Keyboard
A4 Tech X7 G800V
Audio
Philips LX3900SA
Monitor
Samsung SyncMaster P2450
OS
Windows Enterpraise 8.1 64bit
Бумп

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,912
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно