Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам 14/15" лаптоп за ~ 250e

Статус
Затворена за нови мислења.

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2.788
2.526
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | NH-U12A
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Ducky One 2 SF w/ Kailh Box White
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
MasteR_#0 додаде нов оглас:

Купувам 14/15" лаптоп за ~ 250e - Проценка

Купувам 14/15" лаптоп за отприлика 250-300 евра, ќе се користи само за browsing/филмови итн.

Пожелно е да има SSD и барем 8GB рам, процесор барем i3 Skylake. Би дал предност на нешто што своевремено било повисока класа од аспект на изработка/екран/тастатура него ли на перформанси. Батеријата не е многу битно дали држи бидејќи ќе се користи како замена за десктоп.

Понуди во ПП.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.234
Мислења
977.113
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно