Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам 1156 матична и процесор

Enigma

On your way to fame
1 септември 2012
1.113
544
Enigma's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 1600AF 3.2GHz
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250GB / WD Caviar Blue 2TB/500GB
PSU
MS 600W
RAM
G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 3200MHz
Video card
ASUS PH GTX 1050 Ti 4GB
Case
MS Monster
Mouse
CM
Keyboard
CM
Audio
Delux
Monitor
ASUS VG249Q + VW195S
OS
Win 10 Pro 64-bit

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.405
14.643
Имам H81 обична плоча од Гигабајт и Celeron за него дуал кор, сосем исправни. Те интересира да вадам од компјутер?
 

Enigma

On your way to fame
1 септември 2012
1.113
544
Enigma's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 1600AF 3.2GHz
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250GB / WD Caviar Blue 2TB/500GB
PSU
MS 600W
RAM
G.Skill Ripjaws V 16GB DDR4 3200MHz
Video card
ASUS PH GTX 1050 Ti 4GB
Case
MS Monster
Mouse
CM
Keyboard
CM
Audio
Delux
Monitor
ASUS VG249Q + VW195S
OS
Win 10 Pro 64-bit
Имам H81 обична плоча од Гигабајт и Celeron за него дуал кор, сосем исправни. Те интересира да вадам од компјутер?
Ти благодарам на понудата, ама повеќе ме интересираат стари плочи и процесори способни за оверклок. Ако имаш нешто такво, макар и постаро од 1156 платформата, пиши слободно.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.405
14.643
Ти благодарам на понудата, ама повеќе ме интересираат стари плочи и процесори способни за оверклок. Ако имаш нешто такво, макар и постаро од 1156 платформата, пиши слободно.
Имам P45 силна плоча со Q9550 ако сакаш. Поретро способно за оверклок здравје :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.035
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно