• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кумановец преку интернет му се заканувал на странски амбасадор

Статус
Затворена за нови мислења.

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
193
www.zeroscience.mk
Кумановец преку интернет му се заканувал на странски амбасадор

33-годишниот Роберт Денковски од Куманово вчера е уапсен поради заканите по живот што ги праќал по електронска пошта до дипломатски претставник во земјава.

Неофицијално, Денковски, кој се потпишувал со терминот „Православни браќа“, пораките и ги праќал на американската амбасадорка Џилијан Миловановиќ.

Од амбасадата на САД не потврдуваат дека на нивната адреса стигнувале заканувачки пораки од кумановецот. Полицијата не сака да прецизира на кој дипломат Денковски му се заканувал со убиство.

„Лицето е пронајдено, приведено во полиција и со доказниот материјал и кривичната пријава изведено пред истражен судија, од чија страна му беше одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена“, рече Иво Котевски, портпарол на МВР.

Роберт Денковски во повеќе наврати од компјутер од интернет кафето „Интиме“ во Куманово од и-мејл адреса која ја креирал пред да ја пушти пораката се заканувал дека набрзо ќе го убие дипломатскиот претставник.

По неколку денови ја испратил истата закана на адресата од дипломатското претставништво. По извршениот претрес во интернет кафето „Интиме“, прво се откриени компјутерите од кои биле праќани пораките.

Неговиот идентитет е откриен откако се утврдило дека пораките се испраќани од компјутерот 4, на кој во тоа време работел Денковски. Бил евидентиран од сопственикот, затоа што должел пари за користењето на интернет услугите.

Полицијата ги зела и компјутерите за натамошни вештачења. Казната за ова дело е од три месеци до пет години затвор.

Извор: http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=91677

:chudenje:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Ах, вие кумановци опасни сте:D Кај нас 10 денари да должи нема веќе седнување во интернет кафето.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
А бе на Кумановци треба да им се забране пристап до компјутер. :LOL:
Многу се опасни. :LOL:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
e taka e nemoj so nas da si imate rabota

btw liquid koe e toa internet caffe ne sum bil tamy :D
ako treba da se zakanam na nekogo da znam da ne odam tamu
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
eee mi kumanovcii.... kd ke ni dojde pamet ;P
LW, mislu deka Intime e kude garnizon, ama ne sam siguran
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
drown ти да не знаеш каде е ова интернет кафе, зошто ти ми бегаш у интернет кафиња на кантер :D.
BTW треба да ви се стави вас кумновци забрана за компјутер, мирни не можете да седите :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
Кумановска посла :pP.

П.С. Сас' Кумановци нема зезање. Нема ни лабаво.....:bravo:
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Robert Denkovski..., mogukje li toj da e Kotorac lol ?
drown ti da ne znaesh kotorac dali bidnaja haker, zashto tamo u hops na zavisnici od heroin chu neshto kopmjuteri gi donirale ;]]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.151
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно