1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кулерот врти споро

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од goodboy, 16 ноември 2013.

 1. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Значи кулерот врти поспоро од претходно што вртеше и компјутерот не сака да се уклучи.
  Ова почна да се случува после снемување на струја.

  Некое решение да може компјутерот повторно да профункционира ???
  Предлог ??
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,398
  12,534
  2 Август 2012
  Машко
  Значи кој кулер? Оној на средина или одпозади?
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,207
  3,181
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Напојувањето е слабо.
   
 4. Mirche Nikolovski

  Mirche Nikolovski
  Gaining Experience

  228
  63
  21 Мај 2012
  Машко
  Штом се случило од снемување на струја, нешто му се има случено на компјутерот од тоа снемување на струја поточно на напојувањето.
  Истото ми се случи и на мене и го средив за 20-30 денари.
  Види кој дел ти е неисправен и мислам дека ќе можеш лесно да го направиш :)
   

Сподели

Вчитување...