Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кулери За графичка Gigabyte Gtx 970

stojatoni

Intern
3 декември 2012
78
48
Miami, Florida
Дечки имам едно прашање. Поседувам графичка карта Gigabyte GTX970.
Ja користам за работа и пред некое време, кога го чистев компјутерот приметив дека еден вентилатор од 3те ми е скршен.
Да не знае некој, дали некаде може да се најдат заменски кулери кај нас во МК?
Дали Треба да барам посебно за таа марка на графичка или нема врска?

Благодарам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.364
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно