Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

кулер за оверклокуван opteron 170

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
што би било поволно решение за ладење на оверклокуван opteron 170 (TDP 110W)? се мислев меѓу три опции: CM Hyper TX, TX2 или UC (aka Hyper 7). добредојдени се и други предлози. фала!
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
е ајде де, не прашав нешто од квантна астрономија... сите ги користите дома, предложете нешто.
 

efto

Gaining Experience
19 април 2007
330
268

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
момци фала на одговорите, станува збор за одлични кулери, меѓутоа се надевам на поекономично решение. имам и други компоненти за пазарење и во моментов не сум во состојба да опечам 3500ден за кулер.
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
каде може да се најдат Залман кај нас? не се сеќавам дали сум ги сретнал негде?!?
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
тоа со бугарија е малку комплицирано. во моментов немам никој што би можел да ми го донесе.
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
273
17
Skopje
Во неоКом кај железничка имаат SHARKOON ствари а мислам дека интересни кулери има и во една помала фирма од другата страна на железничката, спроти таа градската автобуска (во куќа е)..не ми текнува што бренд беа...ама од оние поквалитетни но и поскапи.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Највероватно мисли за ФОРНЕТ. Не ми текнува кој бренд застапуваат.
Неоком имаат Sharkoon улери, како што кажа Vavo, и тоа видов модел целосно изработен од бакар (full coper). Цијена...ма ситница, није вредна помена. Сигурно не како Zalman-от на Drown.
Zalman можеш да најдеш и во Белград (видов пролетоска)...ако имаш некој кој оди таму.
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
да не случајно го знаеш моделот на шаркунот, па да прогуглам троа.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Не ми текнува на моделот. Го видов во продажниот салон, додека разговаравме со дечкото од продажба за нешто друго.
Ти секако прогуглај - моделот беше целосно од бакар.
Или прошетај се од понеделник до НЕОКОМ, ако не те мрзи. :p
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
јок, ќе тркнам во комшии ми е. скоро во комшии.

на сајтот на шаркун гледав имаше само еден модел CPU кулер, ама не беше цел од бакар?!?!

п.с. да не беше овој?

sharkoon_copper_twister.jpg
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ми се чини горниот модел...но не сум најсигурен. Долниот не дефинитивно.
Здравје, изгледа ќе морам и јас да прошетам од понеделник.
TNX, anyway.
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
ако е горниот, тогаш sharkoon twister се вика. мал делува 92х92х42мм, тешко дека ќе може да се справи со 190W TDP. секако ќе тркнам понеделник да го видам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.493
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно