1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kukjiste

Дискусија во форумот 'PC' започната од Marko1213, 22 Јануари 2020.

 1. Marko1213

  Marko1213
  Intern

  6
  4
  28 Декември 2019
  Машко
  Zdravo,dali ima nekoj iskustvo so kukjistevo i dali navistina ide so napojuvanje? Btw oglasov e od anhoch i ima povekje opcii za kukjista.
   

  Прикачени датотеки:

  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,005
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Иде со напојување од 750w.
   
 3. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,810
  3,973
  1 Септември 2011
  Машко
  Кога работев во една фирма за компјутери,во вакви монитравме офис компјутери,и се ок.Иначе да идат со напојување,кое незнам колку му е релната моќ,но секако 750w не е.
   
 4. Marko1213

  Marko1213
  Intern

  6
  4
  28 Декември 2019
  Машко
  Mene mi e za gaming,planiram rx 580 da ja zemam,no mislam deka tesko ke bide so ova napojuvanje
   
 5. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  147
  87
  18 Септември 2013
  Со тоа напојување нема да тераш 580
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  340
  288
  21 Мај 2017
  Машко
  Мислам дека 200w реално има тоа чудо, во секој случај нема теорија за RX580 или 570 470
   
  На Arabian и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,810
  3,973
  1 Септември 2011
  Машко
  Не бе каков гејминг,тоа куќиште е за офис конфигурации,далеку е за гејминг,плус напојувањето е 200w мислам реална моќ му е.Така да додај уште некоја пара плус,и земи нешто добро,не фрлај џабе пари на ова.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marko1213

  Marko1213
  Intern

  6
  4
  28 Декември 2019
  Машко
  Fala za sovetite :)
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,124
  4,543
  4 ноември 2013
  Машко
  Логички, колку пари, толку музика.
  За 1500 денари не можеш да добиеш убаво куќиште плус добро напојување.
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marko1213

  Marko1213
  Intern

  6
  4
  28 Декември 2019
  Машко
  Da da,no sakav da prasam za da bidam siguren :
   
  На HardCorec и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. stanko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  941
 2. Pane24
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,069
Вчитување...

Сподели

Вчитување...