• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Куќиште

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Здраво, ако може проценка на следнава конфигурација, во зависност од проценката, може да оди на продажба со додаток ссд.

Спецификации:

CPU: i7 3770k
MB: gigabyte z77-ds3h
RAM : 16GB 1600mhz (2x8)
GPU: Asus geforce gtx 680
Psu: 650w
Hdd: 1tb 7200rpm

Слики во прилог:
 

Атачменти

 • 86D60B2C-9D13-48ED-8982-DAB99BFE2B50.jpeg
  86D60B2C-9D13-48ED-8982-DAB99BFE2B50.jpeg
  125,7 KB · Прегледи: 425
 • 5071DCB1-325A-4103-A3FC-F6D7858B178C.jpeg
  5071DCB1-325A-4103-A3FC-F6D7858B178C.jpeg
  461,7 KB · Прегледи: 443
 • 690B81A1-C1CC-4174-9E30-BEC2CD81788F.jpeg
  690B81A1-C1CC-4174-9E30-BEC2CD81788F.jpeg
  205,9 KB · Прегледи: 412
 • 4AED6FFB-4A0D-4384-916A-0EFEF2BA0C44.jpeg
  4AED6FFB-4A0D-4384-916A-0EFEF2BA0C44.jpeg
  72,2 KB · Прегледи: 407

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Ќе може уште некоја проценка за целосната конфигурација?
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Оди на продажба 19 000 денари заедно со монитор.
 

Атачменти

 • E6880880-3DEB-4505-9B14-4D44C56641D3.jpeg
  E6880880-3DEB-4505-9B14-4D44C56641D3.jpeg
  162,4 KB · Прегледи: 247
 • 31D70C99-477A-49E8-A1C9-2EEBBF58CA6F.jpeg
  31D70C99-477A-49E8-A1C9-2EEBBF58CA6F.jpeg
  172,6 KB · Прегледи: 276
 • 59DAD7B9-F54A-4721-B42B-DECF96FED134.jpeg
  59DAD7B9-F54A-4721-B42B-DECF96FED134.jpeg
  206,7 KB · Прегледи: 275
 • 4A1E59C0-D785-42CD-BDF7-9D9C408B44C9.jpeg
  4A1E59C0-D785-42CD-BDF7-9D9C408B44C9.jpeg
  183,6 KB · Прегледи: 263
 • EE141CF9-F2CA-4987-A14A-234F0AC3D186.jpeg
  EE141CF9-F2CA-4987-A14A-234F0AC3D186.jpeg
  167,4 KB · Прегледи: 290
 • EB9634D7-7F56-4C35-95BE-C1BA29D4B0AF.jpeg
  EB9634D7-7F56-4C35-95BE-C1BA29D4B0AF.jpeg
  223,3 KB · Прегледи: 266
 • 385421D6-5504-4E41-BB5D-227B5C85CD3A.jpeg
  385421D6-5504-4E41-BB5D-227B5C85CD3A.jpeg
  156 KB · Прегледи: 256

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
куќиштето (Spire SwordFin SP-9007B)
исто така доаѓа со комплет клучеви и функционални механизми за заклучување ако му е битно на некој.
bump
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Обновени спецификации:

CPU: i7 3770k
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520
MB: gigabyte z77-ds3h
RAM : 16GB 1600mhz (2x8)
GPU: MSI GTX 1050Ti GAMING X 4gb
Psu: 650w
ssd: 120 gb intenso
Hdd: 1tb 7200rpm


бумп
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
графичката (1050ти) продадена на член од форумот, на продажба со gtx680 конфигурацијата.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
графичката gtx 680 продадена, останатото се повлекува од продажба освен празно куќиште со 2 кулери - 1200 мкд (или понуда пп)

Spire SwordFin SP-9007B - доаѓа со комплет клучеви и функционални механизми за заклучување
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Се враќа на продажба со ново не користено ссд msata 256gb

Спецификации:

CPU: i7 3770k
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520
MB: gigabyte z77-ds3h
RAM : 16GB (2x8) Patriot
GPU: /
Psu: 650w
ssd: 256 gb msata Kingspec
Hdd: 1tb 7200rpm

Би замолил некој за проценка затоа што предходната проценка е од пред скоро пола година.
 

Атачменти

 • 94278291-60A8-44D1-B73C-3F097477317A.jpeg
  94278291-60A8-44D1-B73C-3F097477317A.jpeg
  2,3 MB · Прегледи: 88

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
484
1.114
Битола
CPU: i7 3770k - 3500
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520 - 700
MB: gigabyte z77-ds3h - 1200
RAM : 16GB (2x8) Patriot - 2500
GPU: /
Psu: 650w -1200
ssd: 256 gb msata Kingspec - 1500
Hdd: 1tb 7200rpm - 1000
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Спецификации:

CPU: i7 3770k
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520
MB: gigabyte z77-ds3h
RAM : 16GB (2x8) Patriot
GPU: Sapphire Vapor-X R9 280X OC 3GB
Psu: 650w
ssd: 256 gb msata Kingspec
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm

Прикачени тестови од 3dMark за графичката.

Доколку е некој заинтересиран за целосната конфигурација може пп. :)
 

Атачменти

 • time spy 2.PNG
  time spy 2.PNG
  1,4 MB · Прегледи: 85
 • time spy.PNG
  time spy.PNG
  2,6 MB · Прегледи: 82
 • timespy 3.PNG
  timespy 3.PNG
  1.011,3 KB · Прегледи: 82

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
На делови:

CPU: i7 3770k - резервиран
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520 - 800 денари
MB: gigabyte z77-ds3h - резервирана
RAM : 16GB (2x8) Patriot - 2500 денари
Psu: 650w - 1200 денари
ssd: 256 gb msata Kingspec - 1500 денари
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm - 1200 денари
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
CPU: i7 3770k - 3500 денари (се враќа на продажба)
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520 - 800 денари
MB: gigabyte z77-ds3h - 2500 денари ( се враќа на продажба)
RAM : 16GB (2x8) Patriot - 2500 денари
Psu: 650w - 1200 денари
ssd: 256 gb msata Kingspec - 1500 денари
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm - 1200 денари
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
CPU: i7 3770k - 3500 денари
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520 - продадено
MB: gigabyte z77-ds3h - продадено
RAM : 16GB (2x8) Patriot - 2500 денари
Psu: 650w - продадено
ssd: 256 gb msata Kingspec - заменето
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm - 1200 денари
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
MB: gigabyte z77-ds3h - продадено
RAM : 16GB (2x8) Patriot - продадено
Psu: 650w - продадено
ssd: 256 gb msata Kingspec - заменето
CPU COOLER: coolermaster Hyper N520 - продадено

CPU: i7 3770k - 3500 денари
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm - 1200 денари
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Останато:
Куќиште : Spire SwordFin SP-9007B - 800 денари
CPU: i7 3770k - 3500 денари
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm - 1200 денари

Комплет : 5000 денари.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
104
128
Куќиште : Spire SwordFin SP-9007B - 800 денари
CPU: i7 3770k - 3500 денари
Hdd: Seagate ST1000 1tb 7200rpm - 1200 денари

Комплет : 5000 денари

Може и замена до наведената сума.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.240
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно