Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Предлог Куќиште за workstation

ljupce

Gaining Experience
8 ноември 2011
188
135
ljupce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4700MQ
Storage
1TB +8GB SSD Hybrid Disk
RAM
8GB DDR3
Video card
AMD Radeon R7 M265 2 GB DDR3
OS
Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Здраво дечки
Кумашинот се поднови со нови делови па старите ми ги даде мене.
Имам
CPU: i7-7700k
Motherboard: Aorus Z270X
Cooling: CORSAIR Hydro Series H100i AIO
SSD: Samsung 840 EVO
Ми треба Куќиште и напојување.
Сакам првично за работа да го склопам и можам да одвојам некаде 100е за двата дела.
Гледам на анхоч страната има куќишта со напочувања(крш кинески знам) ама мислам ќе тераат работа.
Или ако имате вие да продавате нешто пишете слободно - ќе се склопиме.
Таму понатаму планирам да земам некоја графичка до кај 200е.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.256
766
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
со таква идна графичка не е лошо да одвоиш 100 за напојување и да најдеш било какво куќиште што првично ќе врши работа...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.175
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно