• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

куќиште за гејминг до 22-23к

  • Ја почнал/а темата
  • #1

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,015
707
Пријател бара за дете бил во нептун,му предложиле ваква конфигурација

што конфигурација предлагате за овој буџет или во ред е предлогот?

првично би бил за учење и понекогаш да ги поигра игриве.
Counter-Strike: Global Offensive
GTA V roleplay

погрешно потенцирав во насловот дека би бил за гејминг,ама гејмингот би бил секундарна потреба ,прична е за учење

viber_image_2021-01-13_11-06-23.jpg
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #3

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,015
707
од кога ја отворив темата,после неколку саати/денес попладне земале
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,686
Мислења
830,514
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно