Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

куќиште, плоча лга1200 и рам 2х8гб ддр4 3200

Статус
Затворена за нови мислења.

gamon

Practice makes perfect
15 септември 2014
1.400
1.685
orgrimar
gamon додаде нов оглас:

куќиште, плоча лга1200 и рам 2х8гб ддр4 3200 - 7.000 ден.

Комплет матична куќиште и рам.
Растурен е омен пц компјутер и се продаваат деловите комплет 7000 ден.
Рамот е скап, на амазон е преку 100 еур, ама тешко може да се натера да работи со друг рам н а3200, си бара ист таков, инаку работи на 2400 со било кој.
Само комплет.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.119
Мислења
974.981
Членови
35.425
Најнов член
Malcolm
На врв Дно