Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Куќиште Open AIR CASE Kompcase ITX-TOWER II

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
DemoUser додаде нов оглас:

Куќиште Open AIR CASE Kompcase ITX-TOWER II - 9.000 ден.

Се продава потполно исто вакво OPEN AIR CASE на линкот доле.


Доаѓа комплет со сите нишани и 2 бракети AIO.

Слики нема потреба бидејќи на страната имате детални мерки и слики детално како изгледа.
Моето не е B-STOCK со имперфекции бидејќи бев лично до бугарија да си го купам.
По карго праќам но првин мора на моја сметка на НЛБ да ми ги пуштите парите затоа што немам намера да ги чекам 1 недела парите.

Цена 9000 илјади денари и...

Видете го целиот оглас...
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
@Molec па со планов како што иде земам 4090 Founders и потоа идам Fractal Ridge
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.065
Скопје
hackitfree.github.io

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Можда глупо прашање ама сосе водено ладење ,кабли, црева ЦПУ кулер - вака ко што е на сајтов доаѓа ?
Па може и така али така нема да биде 8000 илјади туку 200000 илјади денари ако не и повеќе.
Затоа што на страната е 4090 графичка закачена со z790-I матична и којзнае што друго има закачено од делови.
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Па може и така али така нема да биде 8000 илјади туку 200000 илјади денари ако не и повеќе.
Затоа што на страната е 4090 графичка закачена со z790-I матична и којзнае што друго има закачено од делови.
Добро значи само куќиште без ладење (не ни очекував ЦПУ и ГПУ да иде со него - комплет кабли за ПЦИ екстендер и тоа е ...
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Добро значи само куќиште без ладење (не ни очекував ЦПУ и ГПУ да иде со него - комплет кабли за ПЦИ екстендер и тоа е ...
Значи добиваш куќиштето и ПЦИ рејзер 4.0 верзија и 2 бракета за водено ладење и сите други ситници кои идат со него дека на мене тоа не ми треба.
Кабел имаш од мене струен за напојување со искривен конектор за во напојувањето.
 
Последна промена:

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Нова последна цена 6000 илјади денари.
 
Последна промена:

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.414
1.556
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Processor & Cooler
Intel 13900KS
Motherboard
ASUS Z790-I
Storage
2TB NVME Samsung 990 PRO
PSU
1300W SFX Cooler Master
RAM
GSkill 32GB 7200Mhz
Video card
ASUS ROG STRIX 4070Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Можна замена со графичка која ќе ја тера барем APEX Legends на low to medium детаљи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.779
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно