1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Куќиште и Процесор за 500ден. // ХДД за 1000ден.

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jedah, 18 ноември 2017.

 1. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  863
  1,188
  6 ноември 2007
  Снемав хероин ми треба кеш....:crazy:

  Се шалам ми требаат за марихуана...

  се зезам де...

  Комплет куќиште со генеричко PSU од 700W + штрафчиња + напоен кабел
  и
  Intel® Celeron® Processor G1610 2M Cache, 2.60 GHz + Intel Stock Cooler
  -------------------------------------------------------------------------------------
  = 500ден.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


  Хард Диск 3.5" HDD Toshiba 500GB

  0 bad sectors
  0 SMART errors

  Година и пол користен само
  Како нов
  --------------------------------------------------------------------------------------
  = 1000ден.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На crazzyy84, CyberTm, Necromancer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. maci

  maci
  On your way to fame

  2,920
  634
  2 Април 2008
  За мене хардот

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  3,760
  2,431
  31 oктомври 2012
  Машко
  Невработен
  AJ da ti pomognam za da si kupes mara , bi go zemal kukjisteto sto e sose napojuvanje :D
   
 4. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  863
  1,188
  6 ноември 2007
  Продајно све
  Клуч!

  Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
   
  На crazzyy84 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,729
  7,459
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 6. maci

  maci
  On your way to fame

  2,920
  634
  2 Април 2008
  Docnis Mile :)

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,729
  7,459
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  :D
   
  На Cocacola му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...