• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Куќиште(делови)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

efto

Gaining Experience
19 април 2007
324
273
Еве и слика од поновите матични плочи:


1. Firewire Ports
2. PCIe x1
3. PCIe x16
4. Onboard Audio
5. CPU
6. Fan Headers
7. Memory (DDR2)
8. ATX Power
9. Serial ATA(SATA)
10. USB Headers
11. EIDE
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,549
Мислења
859,227
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно