1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Куќиште Deepcool Tesseract BF

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од fuzzjaw, 27 Мај 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ме интересира за колку (и дали воопшто) би можел да го продадам куќиштево. Се работи за Deepcool Tesseract BF, црно/сино, со метална страна, не плексиглас. Доаѓа со еден case fan од Deepcool, 120mm.

  Го зедов како дел од конфигурација тука од форумов, ама денес го сменив и немам повеќе потреба од него.

  Козметички е во солидна состојба, освен што му треба темелно чистење. Јас го исчистив набрзинка од големата прашина, ама ако имате компресор веројатно ќе излезе уште нечистотија. Делот кај копчињата и USB портите горе изгледаше како да има остатоци од лепак од лепенки кога го зедов, го исчистив со етанол ама пак се познава малку.

  Механички, единствена забелешка е што од него имам само два држачи за 2.5 инчи драјв и еден за 3.5 инчи - останатите ги нема. Исто така, не знам дали напред треба да има навој за штрафчиња за intake вентилатор, ако треба, истиот е соголен и ќе морате со холштраф да ставате вентилатор.

  Покрај ова, би напоменал дека членот од кој го купив ми кажа дека еден од предните USB портови не работи. Кај мене работеше без проблем.

  Во Анхоч во моментов истото е 2,190 денари.

  20200527_201748.jpg
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  11,062
  10,569
  24 Јуни 2009
  Машко
  Гаранција имет?
   
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  НемаТ.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,220
  1 Септември 2011
  Машко
  800 денари
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,672
  4,121
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Лим ко лим, цената не му варира мн на лимовиве. Околу 1000че идаат плус тоа што се помачиле боја да му тураат. А и не е лошо на изглед.
   
  Oktar, DaVoRkNe и на fuzzjaw им се допаѓа ова.
 6. TIG@R

  TIG@R
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Фала ви на проценките. Куќиштето оди на продажба по цена од 800 денари.

  Исто така, вчера вечерта ми пишаа 5 или 6 члена за истото, така да во текот на денов нека стои како резервирано за да ги исконтактирам заинтересираните.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Резервирано.
   
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,398
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  Продадено, клуч.
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...