• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка куќишта Cor i3 -4160 8GB GTX1060 22 LED PHILIPS

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
283
219
Копјутерите се на сестра ми и се малку користени. Стојам зад тоа дека се комплет исправни и сносам одговорност.

Се работи за два компјутери. може да се продадат и оделно компјутер по компјутер, но на делови не се делат.прв компјутер

Dell
Intel Core i3 2310M
8GB Ram
250Gb Hitachi drive
dvd
19 inc Dell lcd

втор компјутер

Gigabyte h81M-s2ph
Intel Core i3-4160 3500Hz
8GB Ram KIngston Hyper X
Gigabyte GTX 1060 4GB
500Gb WD Drive
napojuvanje 600w obicno
kukiste standart
22 inc Philps Led 222el


Првиот компјутер е купен од Макпетрол користен за офис куцање документи.

Вториот компјутер е купен од Анхоч Астра Гејмер.
за игри на внукот.

Ако има некој заинтересиран нека понуди понуда.
Компјутерите може да се продадат и без монитори, но пожелно е да бидат комплет со екран.
делови од куќиште не се вадат, само комлет куќиште.

Па ако може проценки.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,347
10,390
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Вториот компјутер има графичка што не постои. Или е 1060 со 3 или 6Gb или е 1050 со 4Gb.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
283
219
Вториот компјутер има графичка што не постои. Или е 1060 со 3 или 6Gb или е 1050 со 4Gb.
Проверено, се работи за 1060 со 3GB

Во меѓувреме формирана цена за првиот ком. Комплет со монитор за 100 евра.

Вториот ком немам оформено.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Ile bocev

Gaining Experience
15 ноември 2015
283
219
Дечки може клуч.
Продадени се компјутерите. Со здравје да си ги користат членовите.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,825
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно