Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Критика за itsec.com.mk

  • Ја почнал/а темата sojic
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.

sojic

Intern
29 април 2007
435
24
Се надевам дека одговорните лица во itsec.com.mk ќе го прочитаат овој пост и ќе реагираат.

Не ми е јасно зошто целиот сајт е во слики. Нема текст. Текстовите се како слики...

Тоа е лошо од секоја гледна точка (троши bandwidth, не е SEO....).

Ако може да добијам одговор зошто текстовите се како слики!
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
сугестијата е на место, очекуваме нов (ре)дизајн на страната со добра Seo, нормален текст и други подобрени опции.

зошто е сајтот во слики -- кога се правеше тој дизајн беше премногу избрзан и навидум комплексен да се среди поубаво, така да најлесниот избор тогаш, беше да се стави се во слики.

ги разбираме загубите засега, но како што реков, очекуваме нов дизајн, така да тоа ќе се поправи.

фала за забелешката, како што реков, на место е.
 

BaDMaN

Gaining Experience
26 април 2007
115
74
Што е проблемот со мајскиот(шестиот) број на IT Sec???? Кога треба да излезе во Јуни?????? :(
 

FiC DoGG

Practice makes perfect
17 април 2007
998
1.033
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
koga ke se uozbilat malku
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Што е проблемот со мајскиот(шестиот) број на IT Sec???? Кога треба да излезе во Јуни?????? :(

Еј вистина што е фркава со шестиот број на IT Sec, требаше да излезе во Мај, ама Мај помина, а и Јуни врви а од шестиот број ни трага ни глас.
 

n3tG0d

Intern
9 април 2007
121
4
ja mislam podobro da se pravi e-zine od kolku spisanie... pri bidejki koj saka moze da prati tekst za sto saka i da se objavi, a vaka spisanievo kolku go pravat 3ca samo,plus nemaat nikakov profiot od toa osven ako nemaat sponzori.
 

Katerina

Intern
5 јуни 2007
9
0
itsec.com.mk му треба добра "шминка"

Претпоставувам дека целaва идеја со сликиве е да се заштити содржината од полесно копирање. Разбирам, но треба барем малку да се биде по-friendly настроен спрема корисниците, посебно ако си на самиот почеток.

Но сепак не смее да се дозволи ваков кикс при "продавање" на IT знаење со вебсајт со супер функционалности, а толку лош дизајн.

Во секој случај ми се допаѓа целава идеја и треба да се потрудите подобро да ја "нашминкате". :rolleyes:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Претпоставувам дека целaва идеја со сликиве е да се заштити содржината од полесно копирање. Разбирам, но треба барем малку да се биде по-friendly настроен спрема корисниците, посебно ако си на самиот почеток.

Но сепак не смее да се дозволи ваков кикс при "продавање" на IT знаење со вебсајт со супер функционалности, а толку лош дизајн.

Во секој случај ми се допаѓа целава идеја и треба да се потрудите подобро да ја "нашминкате". :rolleyes:


Си помислив прво и јас на тоа, по се изгледа е тоа.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Што е проблемот со мајскиот(шестиот) број на IT Sec???? Кога треба да излезе во Јуни?????? :(
Молиме за трпение... Се дефинираат и средуваат некои работи кои се влечат од почеток. Застојот ќе потрае уште многу кратко, и потоа ќе продолжиме како што треба, засилени и со уште подобра содржина, дизајн, функционалност, веб страна и слично.

Мислам дека ја докажавме нашата сериозност до сега, и те уверувам дека сме "мртви сериозни" :)

Еј вистина што е фркава со шестиот број на IT Sec, требаше да излезе во Мај, ама Мај помина, а и Јуни врви а од шестиот број ни трага ни глас.
Драго ми е што читателите се бунат, тоа значи дека ИТ СЕК е баран :)

Пак ќе кажам, ве молиме за разбирање. Се работи активно на случајот, и одиме само напред, не назад. Подобро квалитет и малку чекање, отколку брз неквалитет... нели е така? :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
ja mislam podobro da se pravi e-zine od kolku spisanie... pri bidejki koj saka moze da prati tekst za sto saka i da se objavi, a vaka spisanievo kolku go pravat 3ca samo,plus nemaat nikakov profiot od toa osven ako nemaat sponzori.

Кој сака може да прати текст... но секој текст нема да биде објавен бидејќи се губи на квалитет...

А зошто луѓе мислите дека се` се работи само за паричен профит? :ua:
 

Anarchy

Intern
17 јуни 2007
20
0
www.warez.bloger.com.mk
иако ова не е баш место за прашањето , али тука ќе го поставам прашањево :pPP

Последниот број на ИТ СЕК е излезен во Април (5ти број) сега сме веќе при крајот на јуни, кога планирате да го издадете итсек 6ти број :muahaha:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
иако ова не е баш место за прашањето , али тука ќе го поставам прашањево :pPP

Последниот број на ИТ СЕК е излезен во Април (5ти број) сега сме веќе при крајот на јуни, кога планирате да го издадете итсек 6ти број :muahaha:


Пак ќе кажам, ве молиме за разбирање. Се работи активно на случајот, и одиме

само напред, не назад. Подобро квалитет и малку чекање, отколку брз неквалитет... нели е така? :)


Фино ти кажа човекот.
И јас сакам што побрзо да излезе новиот број, али тоа е тоа.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Продолжуваме од Август...

верувајте дека ИТ СЕК нема да згасне и се работи активно на проектот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.233
Мислења
977.112
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно