• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Крипто Личник - LCNK

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
На 7 август низ македонските медиуми излезе веста дека Вевчани доби своја крипто-валута наречена Крипто Личник, која името го добива по локалната “валута” вевчански личник
Крипто Личник - LCNK е всушност токен базиран на ETH кој функционира и се извршува со помош на паметен договор (Smart contract).

Повеќе > Приказната зад Крипто Личник - криптовалутата на Република Вевчани ⋆ IT.mk
 

User12

Intern
10 јуни 2018
7
1
Без пари е, ама се наплаќа 1.01$ овие вевчаниве се луди. Добра финта.
Пс. На време кога не им го удрија стапот сега ќе бараат и самостојност
 

lakiodsk

Gaining Experience
30 октомври 2017
69
97
Скопје
Без пари е, ама се наплаќа 1.01$ овие вевчаниве се луди. Добра финта.
Пс. На време кога не им го удрија стапот сега ќе бараат и самостојност
Толку чинила тогаш трансакцијата на ETH мрежата, никој не "наплаќа".
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,590
Мислења
821,386
Членови
28,246
Најнов член
BarrierKult666
На врв Дно