1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Креирaње нa сaјт

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Enigma, 12 Мај 2017.

1. -={K-O-R-U-N}=-

-={K-O-R-U-N}=-
    Practice makes perfect

1,658
    1,755
    6 ноември 2012
    Машко
    Мрежен администратор, IT, BTC
  2. l1d0v1c

l1d0v1c
    Practice makes perfect

640
    1,395
    10 Март 2011
    Машко
    Divi Expert
    5000 евра со Wordpress Database Error :) И јас би сакал да го научам ова...

Screenshot_1.png

3. Enigma

Enigma
    On your way to fame

1,089
    507
    1 Септември 2012
    Машко
    IT филозоф
  4. -={K-O-R-U-N}=-

-={K-O-R-U-N}=-
    Practice makes perfect

1,658
    1,755
    6 ноември 2012
    Машко
    Мрежен администратор, IT, BTC
    Исто е, треба без WWW.

Сајтов не прави 5000 евра сигурно, распрашај поубаво и подетално.

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Makedonec^

Makedonec^
    Gaining Experience

166
    123
    21 ноември 2012
    Машко
  6. Enigma

Enigma
    On your way to fame

1,089
    507
    1 Септември 2012
    Машко
    IT филозоф
    Зoштo? Гo пoзнaвaш мoмaкoт?

Друже гледaв нa worthofweb.com , бaш тaму пoкaжувa декa 5к еврa месечнo вaди, a и тaкa кaжувa другaрoв. Е сегa, aкo ме лaже тoa е другa рaбoтa.

7. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,256
    857
    8 Мај 2010
    Машко
    Се работи за 5 цифрени суми на заработка во месец, или 4цифрени на ден.
    5.000е/м се прават со страна која опстојува 1 година.

8. Makedonec^

Makedonec^
    Gaining Experience

166
    123
    21 ноември 2012
    Машко
    Јас го познавам сопственикот на странaва, музичар е. А дека има син малку потешко.

9. iTechnique

iTechnique
    Intern

34
    13
    19 Јануари 2017
    Машко
    Имаше некој член на форумов пишано дека со 500к посети се правело околу 3000е така да според посетите можно е да прави 5к ако е точна математиката што ја спомнав. Плус имај во предвид дека има њуслетер па може и таму некој денар + фаќа ;)

10. Enigma

Enigma
    On your way to fame

1,089
    507
    1 Септември 2012
    Машко
    IT филозоф
    Друже нема што да лажам, син му ми е другар.

11. Oktar

Oktar
    Epic

3,666
    10,929
    23 oктомври 2012
    Машко
    @Enigma, а зошто не го прашаш/замолиш таткото на другар ти да ти помогне, да те воведе? Ако типот прај 5К евра месечно од сајтов плус сајтот е за лепота, здраје и љубав, сигурно е добар човек па ке сака да ти учини. Ако немаш бројче од него, еве ти, ја ке ти дадам, само незнам дали ти се исплати повикот до Панама.
    @pipelin Друже, дај бе сподели го тоа пакетчево од 1000 евра, па и ние другиве да се опариме, а успат и кажи ни коие се твои линкови, страни и реклами што треба да ги поставиме и бркаме кликови па и ти некако да имаш ќар, да не бидеме само ние.

Дајте сите да напрајме еден тон пари и да ја извлечеме државава од криза.

П.С. Енигма друже, млад си ти уште, средношколец, има време додека дојдеш до заработка. Боље најди работа на шанк преку лето, барем некое девојче ке бркнеш одколку да се бркате со пипелин за посети на сајтови и лажни вести и афилиејт линкови и клик бејт вести и реклами поголеми цицки за 5 дена и грди реклами за отоци и проширени вени и што ли уште не.

На dimsa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Enigma

Enigma
    On your way to fame

1,089
    507
    1 Септември 2012
    Машко
    IT филозоф
    Хахахаха абе не ме бива за физичка работа, фатен во рацеве сум. Повеќе беља ќе им направам на газдите отколку ќар. Едноставно зошто да не пробам, и онака поминувам по неколку часа дневно на компјутер не правејќи ништо продуктивно. Дополнително, многу интересно ми е да пишувам и да истражувам за разни теми, отколку да правам некоја работа физички. Инаку со другаров не се гледам често, а и кога се гледам татко му не е дома, така што за да го прашам него во живо, малку ќе треба да почекам, зашто преку телефон или нет, не е тоа тоа.
    А и заборавив, не сум средношколец веќе ;)

13. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,492
    2,519
    14 Мај 2008
    Машко
    Да, ама горе пишува дека се 860000 посети во последните 6 месеци. Јас би и скратил една нула на сумата од 5000 евра месечно.

14. Enigma

Enigma
    On your way to fame

1,089
    507
    1 Септември 2012
    Машко
    IT филозоф
    Сaмo нa син му му дaвa 400 еврa зa некoјa минимaлнa рaбoтa, плус имa врaбoтенo 4 луѓе. Вaквo нештo не е мoжнo сo сaмo 500 еврa.

15. bobipp

bobipp
    Gaining Experience

312
    176
    13 ноември 2009
    Ако со онакви лоши слики на сајтот, тој зема толку пари, тогаш е бог :D нема друго објаснување. Иако посетите од ест. 867 000 во месец се вистина сепак. :cool:

Него јас да прашам нешто успат штом е темава активна...што мислите дали е ок сајт на македонски да има англиски домен пример: www.nameofthesite.mk? Или сепак е подобро да е македонски доменот imenasajt.mk? Сакам да почнам едно сајтче на една така поопшта и секојдневна тема ама тема која е запоставена во нашиов веб простор, пошто само за политика и старлети се пишува :confused: Има еден сајт моментално на таа тема, ама јас сакам да му бидам конкуренција. :rolleyes: Не очекувам никаква заработка, ете едноставно сакам да пишувам на таа тема (теми) и тоа да биде на македонски. ;) па што ќе донесе иднината ќе видиме...

16. DeeJayZone

DeeJayZone
    Gaining Experience

130
    82
    3 ноември 2008
    Мое мислење...

Ако таргет публиката има добри познавања од англискиот јазик (на пр. помлада публика, стручна публика...) - терај со англиски МК домен.
    Примери: style.mk, fashion.mk, engine.mk, racing.mk...

Ако публиката ти е по-општа (млади, стари, итн) - терај со македонски МК домен.
    Примери: od7do77.mk, lebisol.mk, crvenpiper.mk... ;)

temelk4, bobipp, Enigma и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...