1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Креирање на многу едноставен GPS?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Blahah, 18 Септември 2019.

 1. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  112
  60
  13 Јануари 2018
  Каков хардвер и совтвер би бил потребен бен за да се направи многу едноставна интерактивна мапа, која би имала неколку функции како zoom in, zoom out, directions и слично.
  Мене ми тикнува само на raspberry zero но со оглед дека тоа е наменето за други цели има премногу непотребни ствари на него и потребни се многу аксесоари.
   
Слични теми
 1. toteto
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,320
 2. badxboy
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,485
 3. dimitars
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,273
 4. theMAD
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  642
 5. Banjifiko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  772
Вчитување...

Сподели

Вчитување...