• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Краток HDMI to HDMI кабел

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miroslav Ilic

Gaining Experience
18 ноември 2012
208
68
1611139369780.png

Здраво, дали во Скопје некаде може да се купи квалитетен HDMI to HDMI до максимум 30цм? По продавнициве гледав и се минимум по 1 метро.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,034
12,416
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Еве ти од пола метро, покус не верувам да најдеш.
 

DarkEnchanter

Practice makes perfect
17 август 2014
1,768
1,265
Скопје
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Miroslav Ilic

Gaining Experience
18 ноември 2012
208
68
И јас нарачав доста работи последниов период, топ се и стига за околу 10 дена отприлика со стандард шипинг. Е сега треба да си платиш ДХЛ 1500 денари царинска услуга доколку они ти ја прават + царина и ддв што според мене за мали и ефтини работи не се исплати единствено ако е огромна потреба и не се наоѓа никаде кај нас.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,049
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно