• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Краен ден !!! Ден на кој човечкиот род ке изумре !!! Предвидувања за 2012 !!!

Дали овој ден ќе дојде ???

 • Да

  Гласови: 5 15.6%
 • Со сигурност

  Гласови: 3 9.4%
 • Не

  Гласови: 24 75.0%

 • Вкупно гласале
  32
 • Анкетата е затворена .
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Многу религии научници па и граѓани низ цел свет предвидуваат краен ден за планетата земја поточно на 21 декември 2012. Погледнете видео клипови со многу добри анимации и филмчиња за овој ден. Дали овој ден ке дојде треба да почекаме 4 години !!!:isplashen::isplashen::isplashen:

Линкови:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=11iCmzGnOI8&feature=related"]Viddeo 1[/ame]
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=TicG6sDluSE"]Viddeo 2[/ame]
Viddeo 3
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Јас верувам дека овој ден има 45% шанса да дојде ама сепак гласав за не бидејки нејкам да дојде !!!
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
пФФФФ глупости, и Нострадамус предвидел милион работи кои не се случиле така да, get over it! аман.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Јас не го викам ова. Туку го видов на различни веб страни и затоа мислам дека би било интересно !!!
 

The_Darkness

Gaining Experience
17 мај 2007
103
53
pa imase na taa emisijata "Late night show" so Milenko, bese gostin eden profesor i davase fakti i razni nastani deka koi site pokazuvaat na 2012...zatoa vnimavajte We`re all doomed:LOL::LOL::LOL:
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Краен ден ќе дојде, а тоа може да биде многу брзо. Следете малку вести и ќе ја видите ситуацијата на земјата, па така и Нострадамус предвидел трета светска војна со биолошко и хемиско оружје, а со тоа и крај на светот.
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Абе на Интернет, доста глупости се шират. Очигледно е. Прво беше предвидено дека ќе биде најголемата катастрофа во 2000 година, после 2004 па 2006.

А можда е и вистина. Затоа редовно правете бекап. :LOL:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
За 2000 година луѓето беа панични многу со доваѓањето на новиот милениум ... затоа !!! Воа е друго...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ама признајте си добро се направени видео клиповите
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ова ме потсеќа на еден тип (му го заборавив името) кој имал напишано повеќе од 12 големи томови со предвидувања. Некои научници му ги читале и имаа изјавено дека типот предвидел толку многу работи што тешко може нешто да промаши :)))
Онака предвидуваш дека утре ќе врне снег или дека ќе грее сонце или дека ќе врне дожд или ќе е облачно
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Јас не предвидувам туку само ви кажувам за тие што предвиделе па вие одредите си колку е точно тоа !!!
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
Ова ме потсеќа на еден тип (му го заборавив името) кој имал напишано повеќе од 12 големи томови со предвидувања. Некои научници му ги читале и имаа изјавено дека типот предвидел толку многу работи што тешко може нешто да промаши :)))
Онака предвидуваш дека утре ќе врне снег или дека ќе грее сонце или дека ќе врне дожд или ќе е облачно
...шо имам еден паметен комшија, на сабајле коа ке стане увек вика: денес или ке врне или нема да врне.
И секогаш погодува

....Поздрав до Цане :)))))))))))
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Офтопик: Оваа анкета ќе биде затворена на 02-03-12 во 23:54 - стави таму 21-12-12 да видиме дали ќе преживее анкетава :muahaha:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Јас верувам дека овој ден има 45% шанса да дојде ама сепак гласав за не бидејки нејкам да дојде !!!
Е аман, жити се, постирај ја формулата по која ги пресметуваш процентите. И во други постови даваш занимливи проценти (88 или 82 ли беше).....:LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,549
Мислења
859,233
Членови
29,947
Најнов член
bobimila
На врв Дно