1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Крадење импулси од мобилен

Дискусија во форумот 'Сигурност кај мобилни телефони' започната од staki, 2 Февруари 2009.

 1. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  162
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  znam no samo kazav,moze da se otide vo minus na pre paid,bar mozese pred okolu edna god nezz za sega ,mozes da otides vo minus na internet i preku mms/sms taka otide i drugarov
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @daci92
  Забегавме ОФ, али да знаеш едно нешто. Не може да се оди во минус на картичка, и никогаш не можело. Имам „извори„ :LOL: од Т-Мобиле (ака Мобимак) дека тоа никогаш не постоело.
   
 3. DONIKS

  DONIKS
  Intern

  26
  0
  29 Јануари 2009
  tocno e toa za idenje vo minus i mene mi se ima deseno!!!!!!
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,834
  26,047
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја колку што знам на космофон може да се иде во - ,а на т мобиле неможе
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  На т-мобиле можеш да отидеш во минус само ако си на роаминг. (Кога се вратив од сад бев во минус 400ден)
  Инаку не може.
   
 6. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  хаха... да ги видам тие со iPhone да ја извадат батеријата... или сим картичката ако немаат чачкалица при рака :)):))

  сума сумарум, за тие со симбиан е целата збрка?
   
 7. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  на космофон можеш со пораки во минус да влезиш,коа имаше оноа наградните игри,пракав по 10тина пораки наеднаш,и се ипратат сите,иако сум немал доволно кредит за сите,потоа вртам 1221 и притискам 1 и ми вика оваа улуга не е достапна,а потоа кога ставам кредит ми го наплаќа долгот.А порано,пред едни добри 3-4 години,на бивши мобиман на интернет на телефонот влегов во минус 54 денари.За друго незнам....
   
 8. balance

  balance
  Intern

  6
  3
  22 Февруари 2009
  Tacno e isto i mene mi se desi na cosmofon potoa kartica od 500 den nadopolnov a samo42 den dobiv (457 den vo minus sum bil poraki sum prakjal) operatrkata na cosmofon mi rece: sto se cudite gospodine, pa toa e normalno ponekogas sistemot da zatai i da registrira minus na pripejd (normalno ama ponekogas bilo normalno, ne bilo sekogas normalno ??) koj ne veruva neka se javi na besplatniot broj kaj operatorite (1221) neka prasa pa ubavo ke mu objasnat, osven toa i sega ako kupuvas sim karticka pripejd baraat licna karta so maticen broj zapisuvaat ime prezime.
  Pozdrav
   
 9. SNP

  SNP
  Intern

  4
  1
  26 Март 2009
  Mislam deka pri samiot povik, preku GSM se prepraka nesoto slicno na virus koe ti go "poremetuva" telefonot, nesto kako avtomatski divert, za posle da moze tvojot mob t.e tvojata karticka da ja koristi kako da e negova. Mislam deka najdobar izlez e block na kartickata i da se izvadi nova. Znam za slicni slucai samo preku bluetooth [eden tipac sednal do nekoja postara zena sto ne znae ni da vleze vo menu na telefonot i preku BT i "aknal" nesto vnatre sto na sekoj 5 min od mob-ot i se prakala po edna poraka.]

  Toa ti se vikaat klasicni zemjodelci. Samo dzabolebarat i baraat na net programcinja so koi ke mozat na posteniot narod da mu go upropastat zivotot.
   
  1 person likes this.

Сподели

Вчитување...