• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

KPMG Macedonia?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Ne se sekavam koga, no ocigledno deka pred izvesno vreme sum apliciral vo gorenavedenata kompanija ili ne znam sto e. I mi pratija pred nekoja nedela mail:

Dear Mr. Janevski,

We acknowledge with many thanks your application for a position with KPMG. We would like to confirm that you have been included in our database of candidates.

Our recruitment process involves very careful review of each application by a team of senior KPMG staff. Should we find an opportunity that could match your skills, qualification and experience we will contact you to keep you informed on any further developments regarding your application.

Thank you once again for deciding to consider a career opportunity with us.
Kind regards,
Mirjana Taskov
HR Executive
KPMG Macedonia
ul.Dame Gruev br.28 4th floor
1000, Skopje, Macedonia
tel: +389 2 3135 220
fax:+389 2 3111 811
e-mail: [email protected]
www.kpmg.com.mk


No jas im pisav deka sum vo usa..bla bla..i rekoa ok e, ke kontaktirame koga ke se vratam.

Znae nekoj nesto za KPMG ... sto, kako, zosto?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Не знам зошто ама и мене ми стигна писмо од некоја си банка. А одма после тоа и мејл од некој си Тралалајко Тралалајкоски (ја пукнав смеејќи кој го видов ова). Колега мала препорака изгледа има мала злоупотреба со нашите лични податоци на факултетскиот сервиc Angel, затоа препорака тргни ги сите твои лични информации, oд angel.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Mislis deka imaat vrska podatocite od Angel so ova? ... hm..
Ne veruvam deka e toa.. no sepak ke gi trgnam, sekako ne ni vrsat nikakva uloga tie podatoci.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,792
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно