„Космофон“ почна со услуги и во фиксната телефонија

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
kosmofon1.jpg


Мобилниот оператор Космофон почна да нуди услуги и во фиксната телефонија.


Со припејд и постпејд пакети, компанијата ќе се трка за корисници со останатите два фиксни оператори „Мактел“ и „Онтел“.

Во постпејд пакетите се нудат повеќе опции со месечни претплати од 199 до 599 денари. Во припејд сегментот се нуди фиксна линија без месечна претплата со картички од 100 до 1.000 денари за разговор.

„Космофон“ ќе наплаќа по 0,49 денари за минута разговор во рамките на сопствената мрежа во постпејд опцијата, еден денар ќе чини минута разговор во припејд сегментот, додека најскапата опција е за разговори кон други мобилни мрежи.

Во тој дел минута разговор чини од 3,99 денари во евтина до 9, 99 денари во нормална тарифа.

Извор: А1
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ајт' аирлија нека е!
Слушнав и јас, и утре одам да видам какви понуди има, да се распрашам за повеќе детали, технички можност иза вградување....
на пример, ОНТЕЛ нема техничка можност за вградување во Маџари, Ченто (највероватно и Хиподром - истата централа е). Ако централата е дигитална, поврзувањето со неа засега е неможно и така ќе останело до Септември, отприлика, како што ми рекоа во Космофон. Со непомена дека ова е ориентационен рок.
 

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Se slusna los glas za nivnite apari so marka Sagem deka nemale dobar signal. Kolku se e tocno toa ne znam, ali ovaa informacija ja imam od testovite sto gi imat napraveno Kosmofon :chudenje:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Se slusna los glas za nivnite apari so marka Sagem deka nemale dobar signal. Kolku se e tocno toa ne znam, ali ovaa informacija ja imam od testovite sto gi imat napraveno Kosmofon :chudenje:

Хмм мислам дека би требало да имаат добри апарати бидејќи целата компанија се занимава со комуникациски технологии:ermm:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
а што ме спречува да си го земам уредот со мене кај што ќе одам да го приклучам во струја и да го користам како мобилен со многу ефтина тарива, освен големината на уредот и законските санкции :D
 

bosch

Intern
18 јуни 2008
9
1
Se setile tie mnoogu porano na toa :D .Toa sto si vrzan za odredena kelija na mobilnata (celularna) telefonija. Dokolku se premesti aparatot na drugo mesto, podaleku od kade sto e registriran, t.e. vleze vo opsegot na druga kelija, avtomatski se blokira smetkata.
Pa sega ti vidi :) .
 

bosch

Intern
18 јуни 2008
9
1
hm..ako si se preselil sigurno ke im kazes deka si se preselil

ako go premestis vo druga soba ...sigurno zafaka malce pogolema pokriena povrsina od edna soba :))

I ako se setas niz maalo ke raboti bez problem, se duri si vo opseg na kelijata vo koja si registriran (pogledni kade ima predavatelcinja okolu tebe, po zgradite ;) ). Sekoe od tie belite na antenite e predavatelce, koe e posebna kelija za sebe i zraci vo nekoja nasoka. Megusebno se pokrivaat keliite so zracenjeto, no bitno e da ne pomines vo druga, nadvor od onaa vo koja si registriran. :muahaha:
 

bosch

Intern
18 јуни 2008
9
1
Za zal, seuste OGROMNI ceni drzat site na megjunarodnite razgovori, pa i Cosmofon ne se pokaza nisto na toa pole, za zal :lut2: . Sepak, kako sto kazav vo prethodnite prilozi, da zivee Fastfon! http://fastfon.com :bravo:
 

Slider

Intern
7 мај 2007
10
0
Немам некои големи надежи дека Cosmofon би дал понуда доволно добра за да го сменам операторот. Во секој случај корисник сум на АДСЛ на МтНет и немам намера да ги менувам во блиска иднина. Не гледам несто доволно примамливо.

Поздрав,
Slider
 

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Ако се користи само телефон, мислам дека понудата на космофон е многу подобра. Барем се користи претплатата во разговор. Јас помислив дека следен чекот на т-хом ќе биде намалување или укинување на претплатата, а овие дури и ги исклучија 100-те минути вклучени во неа. Навистина не знам што да мислам.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
да како што кажа купе
користам само адсл но од он нет е нема да имам никаков проблем со исклучување на фиксниот се додека кабелот ми стои :rolleyes:
мислам финсниот воопшто не го ни користам
тука се мобилни а и целовреме сум достапен на нет
а давам само 500ден за претплата:)
одма сечам тоа

теткицата кај нас во космофон ставила вика дека има одличен сигнал во цело куманово
бтњ спомнавте за мењање на положбата
да не знае некој до долкав радиус е можна промена
дали е можна до 3км да го носам во другата куќа по потреба :rolleyes:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
MetalGear не знам дали ќе можеш да го исклучиш фиксниот без разлика што користиш он нет, знам на почетокот беше услов да имаш број од телеком постпејд или припејд ама да функционира, сега не знам како е распрашај се.
 

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
MetalGear не знам дали ќе можеш да го исклучиш фиксниот без разлика што користиш он нет, знам на почетокот беше услов да имаш број од телеком постпејд или припејд ама да функционира, сега не знам како е распрашај се.

Со сигурност може да имаш „фиксен“ од Космофон без да имаш приклучок од Т-Хом.

Мислам дека штета би било да не ги таргетира тие корисници со исклучен или без фиксен приклучок моментално.

Инаку ова е доказ колку може да поефтинат и мобилните услуги и пак да профитираат операторите.
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Мобилните услуги можат да поевтинат и тоа многу ама ако ги намалат цените операторите нема да имаат милионски суми на профит ќе се надеваме само на подобри времиња.
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
користам само адсл но од он нет е нема да имам никаков проблем со исклучување на фиксниот се додека кабелот ми стои :rolleyes:

Со неплатени 2 сметки за телефон ти го исклучуваат во два правци, а со тоа "оди на кино" и адсл линијата. При склучување на договорот со Он.Нет не за џабе беше услов да немаш долг кон МТ, па внимавај. :)
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Со неплатени 2 сметки за телефон ти го исклучуваат во два правци, а со тоа "оди на кино" и адсл линијата. При склучување на договорот со Он.Нет не за џабе беше услов да немаш долг кон МТ, па внимавај. :)

и јас на тоа мислев ама лошо се изразив во постот погоре.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,616
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно