1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Космофон фиксна телефонија :) Ало Ало

Дискусија во форумот 'Телефонија и телеграфија' започната од shemko, 1 ноември 2008.

 1. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  daj kazete sto mislejne imate za ALO ALO na cosmofon dali kese vzestat TELEFONITE kako porano :????
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,428
  25,112
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Хмммм... па мислам т.е знам дека не е се така розево како што рекламираат.Многу луѓе ставиле и сите се жалат.Првиот месец одкако ќе го ставиш ќе бидеш задоволен али како поминуваат месеците се повеќе и повеќе ќе те цедат.Воопшто не е добра понудава..барем според мене
   
 3. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,835
  823
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Некое слично мислење како од fatal1ty_..
  Мои познаници пред брзо се откажаа од тоа, поради баш тие причини.. Првите месеци - кој како нас!,
  Следните неколку - Абее... Добро е ама.. Полошо е од почетокот.
  крајот - Naah.. За*би ало ало.. Цица ко лудо..
   
 4. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
  остај не збори...му препорачав на еден комшија да стави...и си стави и сеа кога ке ме види трча по мене ко луд сметките да му ги платам...
   
 5. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Стварно значи се жива катастрофа, јас мислев дека се добри.
  Кој може нека го раскине договорот.
  П.С. помалце бришете постови во кои нема политика, навреди, закани.....
   
 6. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Kosmofon ke se prodava ... pa zatoa ne ni razmisluvam za alo alo
   
 7. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
  кој го купува..??
   
 8. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,712
  214
  27 oктомври 2007
  Машко
  Сите освен T брендот имаат право да го купат космофон.
   
 9. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  eh > Anti cosmofonci seto :) hahahahaahahahaha:D
  nema Vrska ! dobar e ALO ALO ! barem pre paid e super :) cela godina dostapen doma za 500 den :) toa nema ni u beogradu:)
   
 10. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  РЕАЛИСТИ а не анти....

  На космофон има најмногу претплатнички знаете зошто?
   
 11. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,835
  823
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Реалисти да.

  А зошто според тебе..? Баш ме интересира.
   
 12. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Кога се отвори космофон сите што само пуштаа смијки (титкаа) се префрлија тамо, поради тоа што тој оператор дозволува
  користење на ваучерот за 12 месеци а кај тогашниот Мобимак
  1 месец... а знаеме сите кој е по титкањето.
  Најчести титкачи се женски од 15-30 години.
   
 13. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  :LOL::LOL::LOL:
  базирано на некое истражување или?
  шала шала...
   
 14. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  Sigurno imas istrazuvajen za ova demek samo zenski titkale :) hahahahha:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
  KOJ ida e dali 070;075;077 ne STrizat kako sto sakaat tie :( za ZAL
   
 15. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  shemko (greekman - cosmo-man) ti kako potparol na kosmofon da si
  i na ALLO, ne gi manipuliraj rabotive, nikoj ne rece deka samo zenskite!!! Toa samo zenskite e 100% a toa ne e.
  Abe ke gi nalutime glavnive so ovie off topici
   
 16. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Druze ne e ova vlada pa da ne gi nalutime glavnite. Ovde sekoj e gazda na samiot sebe .... samo ima nekoj sto pazi da ne gazduvame mnogu.:D
  A ako ti e strav od niv sto morase da pises off-topic:LOL:
   
 17. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  Niki ti pocna so OFF topic jas otvoriv tema ZA ALO ALO ne za zenski deka titkale samo tie>sus/bus ne prefrlaj topkata vo sprotivna polovina Proveri so si pisal ti sto jas!
  TRAKILAKI vo Pravo si !100%
   
 18. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  trakilak kazuvanjeto za off topic e off topic :)
  shemko pocna siroka propaganda i reklama na cosmofon i allo na
  poveke makedonski forumi i sekade tendenciozno gi fala, pa preku
  glava mi e toa neosnovano falenje.

  posle mojot post dva off topici aj neka e posleden
   
 19. Buzleski

  Buzleski
  Intern

  86
  1
  12 Септември 2008
  Дечки мислам дека за бадијала имате погрешно мислење за ALLO ALLO, јас имам наместено веќе од првиот ден откако го пуштија во промет, и нее така како што велите. Во T-HOME цело време сметката ми се движеше од 1.200,оо ден. до 1.500,оо ден. за 5-6 часа разговор. А сега за истото време на разговор плаќам од 350,оо ден до 450 ден. ова е помалку и од самата претплата во Т-НОМЕ која изнесува 530,оо денари со вклучен идентификатор (без идентификатор е 470,оо ден.). Јас сум на тарифен модел АLLO 299 ден. и имам 100 бесплатни минути разговор + 1 денар разговор кон цела македонија + о,5 денари разговор кон броевите на ALLO ALLO. A оваа можност во Т-НОМЕ ја немаат.
   
 20. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Kako i da e poentata voopsto ne e taa. Poentata na ova so cosmofon e : deka cosmofon se prodava , od kade ke bideme sigurni deka po prodazbata noviot gazda ke gi zadrzi istite uslovi i ceni. A cosmofon e vo sopstvenost na OTE, koj pak e vo sopstvenost na Deutsche Telekom. T-Home i T-Mobile se Deutsche Telekom .... sto avtomatski znaci deka cosmofon e sopstvenost na T brendot. Znaci nikakvo alo alo na cosmofon nema ....toa e t-home samo pozadi maska(drugo ime).:D
   
 21. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  pri prodazbata moze da padnat cenite a mala e verojatnosta da se zadrzat
  a da se pokacat nema sansa oti togas tesko niv
   
 22. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Bas zatoa vredi da se poceka i da ne se brza:)
  A za ova deka ke bide tesko niv ako se pokacat ne se slozuvam ... poprvo bi rekol tesko nas. :D
   
 23. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  E nema zosto tesko nas, ako pokacat site ke izbegaat na t-mobile i VIP a ovie
  ke stavat katanec na vrata
   
 24. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Taka e vo prikaskite ama vo realniot zivot ima razni aneksi na dogovor sto ne ni znaes deka si gi potpisal, pa taka da sakal nejkel ke bides nivni lojalen musterija:D
   
 25. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  hahaha edno golemo FALA ni na son nivni korisnik... koga ke go smenat imeto
  i ke se prodade OK ke pravime muabet a do togas pozdrav cosmofon-MK
   

Сподели

Вчитување...